KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tryck 14378201
nr 1437 8201
Carolina Sjöman
(1804-1871), Sverige
Tryck, Uppsala på 1800-talet. Offset, 29x39 cm, yttermått inklusive ram: 47x58 cm
Carolina Sjöman, svensk tecknare född 1804 i Kyrkslätt, Finland, död 1871 i Stockholm.
måndag 13 december 2021
kl 20:43:01
Carolina Sjöman
Läs mer om Carolina Sjöman